Tips and tricks

Skinny diet

17. listopadu 2011 v 18:27 | Fat Lady*
Tak toto bych asi nevydržela, ale možná to někdy zkusím > potřebovala bych to :D

Doporučuji vám fitweb.cz

17. listopadu 2011 v 17:30 | Fat Lady*
Podle mě většina z vás zná stránku jménem fitweb.cz, pokud ji neznáte, tak vám ji určitě doporučuji. Zadáte si tam kolik jídla jste dneska snědli a kolik jste toho naopak spálili a ono vám to vypočítá kolik to bylo vše kJ. Samozřejmě tam zadáte váhu a když zhubnete můžete se tam pochlubit. Je to dobré pro motivaci: je tam hodně lidí s problémem stejným jako máte vy a můžete se vzájemně podpořit. Tato stránka má mnohem více vlastností, proto neváhejte a vyzkoušejte ji. :)

Voda, aneb skvělý pomocník při hubnutí

17. listopadu 2011 v 16:53 | Fat Lady*

Dodržování zásad pravidelné a racionální stravy představuje základ štíhlé linie. Málokdo ovšem ví, že tajemstvím úspěchu při shazování přebytečných kilogramů je kromě vyvážené stravy i dostatečný a správný příjem tekutin.

Jsou-li pečlivě dodržovány stravovací zásady a přesto tato opatření nenesou kýžené ovoce, pak může být právě nedostatečný či špatný pitný režim kamenem úrazu celého našeho snažení. Bez vody nejen že nezhubneme, ale budeme navíc unavení, podráždění a překvapivě stále hladoví. Nepodceňujte proto význam vody a začněte pít pro své zdraví!

Proč je voda při hubnutí tak důležitá?

Možná vás to překvapí, ale již jedna či dvě sklenice (200 - 400 ml) dokážou zaplnit žaludek a člověka rychleji zasytit. Navíc, dostatečný a pravidelný příjem tekutin, například nízkomineralizovaných pramenitých vod Rajec, prokazatelně podporuje látkovou výměnu a zvyšuje energetický výdej až o 30 %. Už deset minut po konzumaci půl litru tekutin musí organismus začít pracovat na "vyšší obrátky". Pokud denně vypijeme minimálně litr a půl neochucené vody, spálíme tímto způsobem v průměru 200 kJ. Takto může být naše tělo za rok lehčí až o dva a půl kilogramu!

Hlad nebo žízeň?

Pocit hladu, který často trápí každého z nás, může být paradoxně vyvolán dehydratací organismu. Při ztrátě vody na úrovni asi 1 % tělesné hmotnosti vyšle naše tělo signál - pocítíme žízeň. Častokrát ho však mylně považujeme právě za hlad, přičemž je velmi pravděpodobné, že naše tělo namísto "něčeho malého" pouze potřebuje doplnit vhodnou tekutinu (takovou jsou například nízkomineralizované pramenité vody Rajec, které svou kvalitou a složením odpovídají zásadám správného pitného režimu vhodného na každý den). Čekat na tento "alarm" se však nedoporučuje. Žízeň patří mezi poslední varovné signály našeho těla a při správném pitném režimu by se vůbec neměla dostavit.

Receptem proti dehydrataci může být rozvržení denního příjmu tekutin do pravidelných dávek, přičemž větší část by měla být soustředěna do dopoledních hodin. Pro zaneprázdněné a zapomnětlivce se často osvědčuje jednoduchá pomůcka: položit si 1,5 litrovou láhev na pracovní stůl nebo na jakékoli viditelné místo. Pokud v době oběda nebude láhev poloprázdná, je nutné svůj pitný režim zintenzivnit.

Voda nad zlato

MRG. Eduard Polakovič z centra zdraví a výživy ONLIFE říká: "Pokud přijímáte dostatečné množství vody, napomáháte správnému fungování svých ledvin, které regulují bilanci vody v organismu a také zajišťují dobrou výkonnost ostatních orgánů. Voda díky své hustotě energie vytváří objem bez energetické hodnoty, čímž přispívá i k rychlému zasycení organismu. Proto doporučuji dodržovat správný pitný režim, který spolu s vhodnou stravou (ovocem a zeleninou s vysokým podílem vody) navíc vede k redukci tělesné hmotnosti " dodává odborník na sport a zdravý životní styl.

Šikovná rada na závěr

Zkuste si každé ráno hned po probuzení dopřát sklenici vody nalačno. Uvidíte, že si na tento rituál velice rychle zvyknete a zároveň tak dokonale "nastartujete" svůj metabolismus!

Tento skvělý článek jsem našla na www.fitnesstv.cz

Pár triků na hubnutí :)

17. listopadu 2011 v 16:39 | Fat Lady*

NAŠLA JSEM PRO VÁS PÁR TRIKŮ :)


Jezte 5x denně, po přibližně 3-4 hodinách. Omezíte tím pocity prázdnosti a hladu. 3x si dejte něco většího a 2x si dejte třeba jablko nebo banán.

Pokud chcete svou hmotnost DLOUHODOBĚ snížit, neměla by jste zhubnout více než 0,5 - 1kg za týden. Pokud zhubnete víc, nejedná se o úspěch. Pak už totiž neshazujete tuk, ale svalovou hmotu, což je rpo zdraví velice negativní!!
Jídlo si dávejte na menší talíře - porce bude vypadat větší.

Jezte pomalu a vychutnávejte si každé sousto. Žaludek vyšle mozku signály stravy dříve díky podmanění zrakovém, čichovém a chuťovém, které je hned intenzivnější. Pokud by jste jedla ve spěchu nebo třeba u televize, žaludek vyšle mozku pocit nasycenosti až po 20 minutách, za které jíte dál a dál a pak se cítíte přecpaná.

Při dostání velké porce si udělejte v jídle nožem uprostřed čáru. Snězte jen jednu půlku.

Měla by jste vypít alespon 2 litry vody denně!

Američtí vědci prokázali, že při hubnutí na břiše je nejlepší ležet na zádech a pomyslně šlapat na kole nohama ve vzduchu. Je to o 250% účinější než sedy lehy, protože u tohoto cviku svaly více a synchronizovaně pracují.

Jezte hodně ryb...minimálně 2x týdně. Mají velice dobrou výživovou hodnotu a nezatěžují.

Dávejte si častěji ananas. Váže na sebe tuk!!

Omezte bílé pečivo (nejlépe nahraďte veškeré pečivo knackebroty). Pečivo nafukuje břicho a nemá výživnou hodnotu.

Pijte JEDINĚ vodu. Coca Cola je zlo...

Ráno si můžete dát kousek sladkého - nejlépe hořkou čokoládu.

Nejezte po 5-6 hodině.

Měla by jste spát minimálně 8 hodin denně!!

Při omezeném množství stravy stačí 15-20 min denně posilovat. Klidně u televize.

Při normální dietě, omezené pouze na tuky a cukry, nejlépe 35 - 45 minut na rotopedu. Zkrátka fyzický náročnější pohyb, při kterém se zapotíte.

Mějte dobrou náladu. Při depresích se jídlu jen těžko odolává. Přicházejí návaly hladu a chutí!!!

Tyto tipy a triky jsem našla na ancuska.blog.cz
 
 

Reklama